◀ Powrót

UKRAINA NA MAJÓWKĘ

"ZIEMIA LWOWSKA I JEJ ZNAKOMITOŚCI"

TERMIN: 01.05. - 05.05.2018

CENA: 725 PLN

 WYJAZDY Z : BIELSKO - BIAŁA, CZECHOWICE - DZIEDZICE, PSZCZYNA, TYCHY, KATOWICE, KRAKÓW

 

Dzień pierwszy: 01.05.

Korczowa: przekroczenie granicy państwa
Żółkiew: Zamek w stylu palazzo in forteca dawna siedziba hetmana Stanisława Żółkiewskiego i rodu Sobieskich; Kolegiata św. Wawrzyńca wzniesiona  z fundacji hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. W zamyśle fundatora kościół miał być rodzinnym mauzoleum, ale i również panteonem sławy rycerskiej i wotum dziękczynnym za zwycięstwa odniesione przez wojska polskie, walczące pod jego dowództwem. Z tego względu fundacja ta była dziełem wyjątkowym, niemającym odpowiednika na ziemiach Rzeczypospolitej.
Lwów: Wysoki Zamek oraz - pierwsze spotkanie z miastem podczas spaceru na taras widokowy z którego rozpościera się panorama na miasto.
przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1

Dzień drugi: 02.05.

śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
Lwów: Archikatedralny sobór św. Jura, krótki przejazd autokarem po mieście, Stara Prochownia, Arsenał, dzielnica ruska z renesansową cerkwią uspieńską oraz wieżą Korniakta, Rynek z Ratuszem oraz szeregiem zabytkowych kamienic w tym kamienica królewska, czarna kamienica, katedra łacińska obecna siedziba arcybiskupów lwowskich obrządku łacińskiego; Kaplica Boimów; dzielnica ormiańska oraz katedra ormiańska - jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, ufundowana przez Ormian w II połowie XIV wieku, będąca niemal od początku ośrodkiem biskupstwa ormiańskiego, Opera Lwowska (zwiedzanie wnętrz), pomnik Adama Mickiewicza,
powrót do hotelu, nocleg 2

Dzień trzeci: 03.05.

śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
Olesko: Najcenniejszym zabytkiem i zarazem główną atrakcją turystyczną jest usytuowany na obrzeżach Warowny Zamek zlokalizowany na wzgórzu górującym nad okoliczną bagienną równiną Wzniesiony w XIV wieku z inicjatywy książąt halicko-wołyńskich na przestrzeni lat był wielokrotnie oblegany i niszczony przez Tatarów. W przebudowanym na renesansową rezydencję mieszkalną urodził się przyszły król Polski - Jan III Sobieski.
Podhorce: Zespół zamkowy w Podhorcach obejmuje pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu regularnego, położonego między pałacem a kościołem.
Złoczów: Zamek (cytadela) w skład którego wchodzą: fortyfikacje, stanowiące wysokie wały, zamykające kwadrat z czterema pięciokątnymi bastionami na rogach; brama wjazdowa ujęta w portal z głową lwa w kluczu archiwolty; pałac, który pierwotnie był mieszkalnym rodu Sobieskich; pałacyk chiński - rotunda ozdobiona tarczami herbowymi Janina, którą zbudowano na polecenie króla Jana III Sobieskiego dla jego żony Marysieńki.
powrót do hotelu około godz. 19.00, obiadokolacja, nocleg 3


Dzień czwarty: 04.05.

śniadanie , wyjazd na zwiedzanie
Krzemieniec: byłe miasto królewskie ze słynnym Liceum Krzemienieckim Tadeusza Czackiego a dzisiaj znane przede wszystkim z Muzeum Juliusza Słowackiego, krótki spacer po mieście oraz zwiedzanie dworku rodziny Słowackich.
Poczajów: W mieście znajduje się Ławra Poczajowska – jeden z najważniejszych klasztorów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, dawniej monaster bazyliański – zwiedzanie terenu klasztoru wraz z cerkwią główną.
powrót do hotelu około godz.19.00, obiadokolacja, nocleg 4

Dzień piąty: 05.05.

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie
Lwów: Cmentarz na Łyczakowie najważniejsza nekropolia miasta z pomnikami wielu słynnych Polaków; Cmentarz Orląt Lwowskich – autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego. Znajdują się na nim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych. Często nazywany jest Cmentarzem Orląt, gdyż spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja;
centrum miasta – czas wolny na zjedzenie ciepłego posiłku
powrót na miejsce zgodnie z rozkładem jazdy

 

CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem klasy VIP (WC,DVD, RS, barek, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa,podnóżki)
4 noclegi w hotelu ***
4 śniadania, 4 obiadokolacje w formie serwowanej
opieka pilota polskojęzycznego
opłaty klimatyczne, parkingowe, graniczne, podatek VAT
realizacja programu w systemie TG

 

CENA NIE ZAWIERA

biletów wstępu,  lokalnych przewodników, opłat klimatycznych – około 35 EURO

 

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW
 
UKRAINA NA MAJÓWKĘ
UKRAINA NA MAJÓWKĘ
◀ Powrót