Wczasy w Chorwacji

Chorwacja jest krajem stosunkowo słabo zaludnionym, a mimo to bardzo dobrze rozwiniętym turystycznie, co wydatnie wpływa na jakość wczasów w tym kraju i jak magnes przyciąga olbrzymie rzesze turystów. Kraj ten jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje, warto więc samem przekonać się o jego walorach turystycznych.

Na co można liczyć, wybierając wczasy w Chorwacji? Luksusowe kurorty, hotele o znakomitym standardzie, wyśmienita lokalna kuchnia ze słynnymi winami czy cudowna pogoda to tylko niektóre spośród niezliczony zalet takich wakacji, bez wątpienia więc warto je wybrać w okresie letnim czy innych, ciepłych porach roku.

Atrakcje turystyczne Chorwacji

Turyści są zgodni co do tego, że największą atrakcją turystyczną Chorwacji jest morze, plaże, wspaniała pogoda oraz piękne plenery – skały i góry. Przyczynia się to nie tylko do szczególnie przyjemnego wypoczynku, ale też pozwala na aktywne spędzanie czasu, na przykład uprawianie żeglarstwa czy zwiedzanie jaskiń.

Chorwacja, jako kraj bardzo interesujący dla turystów, może pochwalić się licznymi atrakcjami turystycznymi, nie tylko tymi, jakie oferuje sama natura. Pięknie prezentuje się na przykład park i klasztor Mljet czy imponujący Park Narodowy Krka z malowniczym wodospadem, a są to tylko dwie spośród wielu propozycji.

Wyjazd nad chorwackie morze

Wakacje w Chorwacji i wyjazd nad chorwackie morze to doskonały sposób na wakacje dla wszystkich osób. Piaszczyste oraz skaliste plaże są idealne do wypoczywania i podziwiania, poza tym linia wybrzeża mocno sprzyja uprawianiu różnego rodzaju sportów wodnych, na czele z żeglarstwem – chorwackie porty są naprawdę zachwycające!

Osoby wybierające się na wczasy do Chorwacji z Biurem Podróży Geograf mogą liczyć na fantastyczny wypoczynek w iście śródziemnomorskim klimacie. Dodatkową atrakcją takiego pobytu jest możliwość kosztowania wspaniałych chorwackich win z tamtejszych winnic, a także świeże owoce morza, dostępne w nieograniczonych ilościach.

Chorwacja jest bardzo popularnym celem wycieczek

Od kilku lat Chorwacja wyrasta na najmodniejszy i najchętniej wybierany kierunek letnich wycieczek. Sprzyja temu wszystko, co w kraju tym można znaleźć – świetnie rozwinięta baza turystyczna, doskonałe warunki klimatyczne, wyśmienita kuchnia, słynne chorwackie wina oraz wiele innych atrakcji turystycznych.

Oferowane wycieczki do Chorwacji

Zdjęcia atrakcji turystycznych Chorwacji