Wakacje w Czechach i Pradze

Czechy są bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem, nie tylko jeśli chodzi o stolicę tego kraju – Pragę, znaną zwłaszcza z pięknych zabytków i szczególnie malowniczej zabudowy. Turystów do Czech przyciąga też znakomita kuchnia (zwłaszcza miejscowe trunki), piękne plenery czy uzdrowiska, jak Mariańskie Łaźnie.

Wycieczka do Czech może być znakomitym pomysłem na wakacje, tak samo jak krótka wycieczka do Pragi jest wspaniałym sposobem na spędzenie weekendu. W kraju tym i mieście każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż Czechy są niebywale atrakcyjne turystycznie. Zachwycić mogą każdego, nie warto więc zwlekać z wycieczką do tego kraju.

Atrakcje turystyczne Czech

Choć Czechy nie są wymieniane w czołówce najatrakcyjniejszych turystycznie krajów, tak naprawdę każdy, bez względu na to, czego szuka i jakie ma preferencje, może w tym kraju znaleźć wiele atrakcji, które pozwolą mu spędzić niezapomniane wakacje. Może to być aktywne spędzanie czasu w plenerze, zabytki czy uzdrowiska.

Każdy z regionów Czech ma własne imponujące atrakcje turystyczne i ma się czym pochwalić. Znakomita kuchnia z czeskim piwem i winem, piękna przyroda często chroniona przez parki krajobrazowe, wspaniałe uzdrowiska i liczne zabytki to tylko niektóre z walorów, które jak magnes przyciągają licznych turystów.

Co warto zobaczyć w Pradze?

Wycieczka do Pragi bardzo często staje się sposobem na spędzenie krótkiego urlopu czy weekendu, nie tylko ze względu na stosunkowo niewielką odległość Pragi od Polski. Przede wszystkim miasto to posiada wiele atrakcji, które przyciągają turystów na krótsze i dłuższe pobyty – nawet przez wiele dni nikt nim się nie znudzi.

Praga słynie przede wszystkim z licznych zabytków. Klimatyczne Hradczany z Pałacem, Plac Wacława, zabytkowe świątynie i zachwycająca architektura prezentują się bardzo atrakcyjnie i budzą ciekawość nie tylko w miłośnikach historii. Do Pragi przyciągają także klimatyczne knajpki i znakomite restauracje oraz gościnność mieszkańców.

Czechy są ciekawym turystycznie krajem

Bez względu na to, czy chce się pojechać do Czech tylko na krótką wycieczkę, czy też planuje się wakacje w Czechach, można mieć pewność, że wyjazd zorganizowany przez Biuro Podróży Geograf będzie wspaniały. Kraj ten ma do zaoferowania bardzo wiele i zachwyca każdego, kto go odwiedza, warto więc się do niego wybrać.

Oferowane wycieczki do Czech

 

Wycieczka do Czech

PRAGA WEEKENDOWO

Zobacz !!!
 

OSTRAWA

 

TERMIN: do ustalenia 

 

 

Zobacz !!!
 

MORAWY POŁUDNIOWE

SZLAKIEM HISTORII

I ZAMKÓW Z WINNICAMI W TLE

 

Zobacz !!!
 

CZECHY WEEKENDOWO

"STARUSZKA PRAGA"

 

Zobacz !!!

Zdjęcia czeskich atrakcji turystycznych