Wakacje we Francji i Paryżu

Często mówi się o tym, by spędzić weekend w Paryżu, ale dlaczego nie wybrać się do Francji na całe wakacje? Wczasy we Francji to nie tylko słynne Lazurowe Wybrzeże, jeszcze ciekawiej może być, kiedy na miejsce wakacji wybierze się chyba najbardziej niezwykłe miasto wszech czasów, czyli słynny Paryż.

Francja jest wymarzonym miejscem na wakacje, gdyż nikt nie będzie się w niej nudził. Jest niebywale zróżnicowana, także ze względu na prawdziwą mozaikę narodów, jakie ją zamieszkują, przede wszystkim jednak jest bogata w atrakcje turystyczne, nie tylko jeśli chodzi o znany na całym świecie Paryż.

Atrakcje turystyczne Francji

Bez wątpienia najbardziej znaną atrakcją turystyczną Francji jest miesząca się w jej stolicy Wieża Eiffla, która jest rozpoznawana na całym świecie jako symbol Francji. Nie jest to jednak bynajmniej jedyne, co można i warto zobaczyć podczas krótszej bądź dłuższej wycieczki do Francji, ponieważ kraj ten jest bardzo bogaty i historycznie, i turystycznie.

Wybierając się na wakacje do Francji, warto odwiedzić przede wszystkim Luwr, czyli muzeum posiadające najcenniejsze obrazy na świecie. Wart zobaczenia jest też paryski Łuk Triumfalny, ale nie mniejsze wrażenie robi wspaniały Wersal czy katedra Notre-Dame. Koniecznie trzeba też odwiedzić słynny Disneyland.

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Najważniejszą atrakcją turystyczną Paryża jest górująca nad miastem Wieża Eiffla, ale właściwie wszystko, co znajduje się na terenie tego niezwykłego miasta, jest dla odwiedzających go turystów ciekawe – słynne Pola Elizejskie, Lasek Boloński oraz warte odwiedzenia knajpki, serwujące doskonałe francuskie croissanty.

W tak zróżnicowanym mieście jak Paryż nikt nie będzie narzekał na nudę. Będąc w nim, warto nie tylko wspiąć się na szczyt Wieży Eiffla i stamtąd podziwiać panoramę miasta, ale też zobaczyć Łuk Triumfalny oraz zbiory Luwru, na czele z „Moną Lisą” Leonarda da Vinci. Ciekawie będzie też odwiedzić piękny ogród Tuileries.

Paryż to piękne miasto

Jest wiele powodów, by wybrać się do Paryża – przede wszystkim to, by móc zobaczyć na własne oczy miasto, o którym marzą wszyscy. Wycieczka do Francji jest więc godnym uwagi pomysłem, a zwiedzanie Paryża na pewno każdemu zapadnie w pamięć na długo ze względu na niezwykły klimat tego miasta i jego znane na całym świecie atrakcje.

Organizowane wycieczki do Francji

 

Wycieczka do Francji

PARYŻ - MIASTO MIŁOŚCI I NIE TYLKO

 

Zobacz !!!

Zdjęcia atrakcji turystycznych Francji