Wczasy w Grecji

Grecja należy do wyjątkowych krajów, głównie ze względu na swój niezwykły dorobek historyczny i kulturowy, toteż wybierający się do niej, turyści mogą liczyć na niezapomniane wrażenia. Wakacje w Grecji można zatem polecić wszystkim – osobom, które chcą wypocząć, jak i tym, które szukają śladów dawnych Greków i ich mitów.

Decydując się na wczasy w Grecji z Biurem Podróży Geograf z Katowic można mieć pewność, że będą one niezapomniane, bez względu na to, w jakie miejsce Grecji się trafi. Pogoda w tym kraju jest gwarantowana – na słońce można liczyć w każdym dniu długiego sezonu, Grecy są bardzo przyjaźni, a grecka kuchnia – wyśmienita.

Wakacje na Krecie

Kreta należy do najczęściej wybieranych greckich wysp jeśli chodzi o wakacje w Grecji, nie tylko dlatego, że jest wspaniale zagospodarowana turystycznie. To właśnie na tej wyspie najlepiej można poczuć grecki klimat – zobaczyć charakterystyczną linię wybrzeża z umiejscowionymi na niej białymi hotelami oraz napotkać na ślady historii.

Kreta jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na to, że to właśnie na tej wyspie najłatwiej można natrafić na ślady dawnych Greków. Na wyspie prowadzone były wykopaliska archeologiczne, jest wiele muzeów i miejsc, w których można poczuć tchnienie historii. Jest to jednak propozycja świetna nie tylko dla jej miłośników.

Zwiedzanie Aten

Jeśli ktoś interesuje się starożytną Grecją, zdecydowanie podczas wakacji w Grecji powinien odwiedzić Ateny. W tym mieście zbudowanym na cześć greckiej bogini mądrości znaleźć można olbrzymią ilość monumentalnych budowli poświęconych bogom i pozwalających na własne oczy przekonać się, jak kiedyś wyglądało greckie polis – miasto-państwo.

Nawet gdy wybiera się wakacje w Grecji na którejś z modnych wysp, warto zdecydować się na zwiedzanie Aten, ponieważ miasto to jest bez wątpienia niezwykłe. Mimo iż jest bardzo dobrze rozwinięte i dotrzymuje kroku współczesności, obok nowoczesnych budowli znaleźć w nim można świątynie greckich bogów i inne cenne zabytki.

Grecja to piękny kraj pełen pięknych krajobrazów i zabytkowych budowli

Podczas wakacji w Grecji liczyć można na wszystko, co najlepszego oferują kraje śródziemnomorskie, czyli przede wszystkim wspaniały klimat, doskonałą bazę turystyczną i liczne atrakcje. Dodatkowo Grecja obfituje w piękne krajobrazy – góry, morze i gaje oliwne, oraz posiada zabytki o nieocenionej wartości historycznej.

Oferowane wycieczki do Grecji

 

OBÓZ MŁODZIEŻOWY W GRECJI - Na wakacjach u Zeusa

TERMIN: 29. 06. - 02. 07. 2017

  POBYT, PLAŻOWANIE, WYCIECZKI, REJS PO MORZU WYCIECZKOWCEM

 

Zobacz !!!

Zdjęcia greckich atrakcji turystycznych