Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

„LIZBONA SIĘ BAWI, PORTO PRACUJE, BRAGA MODLI SIĘ A COIMBRA STUDIUJE”.

 TERMIN: DO USTALENIA 

CENA: 2 360,00 zł

Dzień pierwszy:


- zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu, odprawa samolotowa, wylot

- Lizbona -  po przylocie transfer do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg 

Dzień drugi:

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie 

- Lizbona - wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców - symbolizujący dawną potęgę kolonialnej Portugalii. Przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony : Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se, winda św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos - słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi, Tereny wystawowe Expo’98, w tym : oceanarium Pavilhao dos Oceanos - kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce.

- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg 


Dzień trzeci:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie 

- Estoril - Boca do Inferno - „Wrota piekieł”

- Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy

- Evora (UNESCO) - rzymska świątynia Diany, kościół Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, akademia jezuicka z pięknymi krużgankami, miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami, katedra (Cabido da Sé )

- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 

Dzień czwarty:

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie 

- Fatima - wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga: do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje).

- Ajustrel - wioska, gdzie mieszkali pastuszkowie

- Batalha - klasztor Santa Maria da Vitoria - powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą; perła późnego gotyku, w jego skład wchodzą m. in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster; Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice.

- Obidos - otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami.

- Alcobaca : opactwo Cystersów - przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii.

- Nazare - urocza wioska rybacka ; jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można zobaczyć rybaków w tradycyjnych strojach. Żony rybaków sprzedają tu suszone owoce oraz ryby suszone na słońcu.

- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień piąty:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie :

- Tomar - Klasztor zakonu Chrystusowego (Convento de Cristo),

- Coimbra - ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego : zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie.

- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 

Dzień szósty:

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie 

- Braga - zwiedzanie miasta nazywanego „portugalskim Rzymem” oraz ważnego ośrodka religijnego kraju. Spacer uliczkami miasta: katedra Se, Pałac Arcybiskupi z XVIII-wieczna fontanną, Praca Agrolongo, przejazd do sanktuarium Bom Jesus, z imponującymi schodami oraz tarasami.

- Porto - zwiedzanie miasta słynącego ze wspaniałych win. W tym : Praca de Liberdade - z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, gdzie urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira (UNESCO) - najbardziej gwarne miejsce w Porto, Rejs statkiem po rzece Douro, wizyta w winiarni, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków.

- Figueira da Foz - przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg 

Dzień siódmy:

- śniadanie, całodniowe plażowanie 

- Figueira da Foz - kurort o nowoczesnej architekturze z wieloma atrakcjami ale przede wszystkim niesamowitą przyrodą bowiem tam właśnie rozpościerają się jedne z największych i najszerszych plaż nad oceanem
- obiadokolacja, nocleg 

Dzień ósmy:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie 

- Sintra : Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira) - rezydencja nie tylko książąt portugalskich, ale i loży masońskiej.

- Mafra - zwiedzanie gigantycznego pałacu, który do złudzenia przypomina hiszpańską rezydencję królewską w Eskurialu, - czas wolny na posiłek

- Lizbona - W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się Platforma widokowa - skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony.

- Czas wolny, transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski 
- powrót do Polski na lotnisko w Pyrzowicach 

ŚWIADCZENIA: 

- transfer z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko
- realizację programu portugalskim środkiem transportu typu LUX (WC, DVD, barek, pasy bezpieczeństwa)
- 7 noclegów w hotelach ***/****
- 7 śniadań, 7 obiadokolacji z napojami
- opiekę polskojęzycznego pilota
- polskojęzycznego przewodnika lokalnego na trasie zwiedzania
- ubezpieczenie Signal Iduna „Bezpieczne podróże”
- TFG II obowiązkowy filar ubezpieczenia turystycznego

 

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO Z UROCZYSTĄ KOLACJĄ, LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW, OPŁAT KLIMATYCZNYCH, REALIZACJI PROGRAMU W SYSTEMIE TG.

ORAZ BILETÓW LOTNICZYCH ( CENY BILETÓW LOTNICZYCH SĄ RUCHOME I NIE ZALEŻĄ OD BIURA PODRÓŻY)

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

 PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

 

 

PORTUGALIA
PORTUGALIA
◀ Powrót