Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

AUSTRIA

WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: OD 355 PLN

 

 

Dzień pierwszy:

- wyjazd z miejsca zbiórki we wczesnych godzinach porannych,

- Kahlenberg Vienna - wzgórze położone na wysokości 484 metrów n. p. m. na terenie Lasu Wiedeńskiego oraz 19 dzielnicy Wiednia. Miejsce to odegrało ważną rolę w XVII w. za sprawą Odsieczy Wiedeńskiej w 1683r. Obecnie jest to sanktuarium Jana III Sobieskiego, który wybawił Wiedeń oraz całą Europę przed groźbą najazdu tureckiego.

WIEDEŃ

- Muzeum Techniki - jedno z największych muzeów w Europie o profilu technicznym. Wśród wielu eksponatów historycznych znajduje się samolot, lokomotywa parowa z XIX wieku oraz samochody w tym również cesarzowej Elżbiety oraz wiele wystaw multimedialnych a także zrekonstruowana kopalnia węgla.
Schonbrunn: spacer po ogrodach cesarskich, gdzie min. zobaczymy jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych, Gloriettę, motylarnię, palmiarnię, piękne źródełko, starożytne ruiny rzymskie.

- Hundertwasserhaus - jest obowiązkowym punktem do zobaczenia w Wiedniu. Jest jednym z najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera, wybudowanym w latach 1983–1985 przez architekta Josefa Krawinę. Jest to dom mieszkalny cały czas zamieszkany, dlatego budynku nie można zwiedzać wewnątrz. Nie mniej na pewno warto go obejrzeć z zewnątrz.

- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień drugi:

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie

WIEDEŃ

- Hofburg - zwiedzanie z zewnątrz „Zimowej rezydencji cesarskiej” z wieloma dziedzińcami, pałacami, placami i pomnikami, kaplicą zamkową, zimową szkołą jazdy i biblioteką narodową oraz biurami prezydenta państwa.

- Muzeum Historii Naturalnej - kolekcja zbiorów monarchów austriackich, gdzie znajdują się wystawy geologiczne, mineralogiczne, petrograficzne. Do najciekawszych należą halit z Wieliczki, kwarc dymny ze Szwajcarii i wiele innych.

- Stare miasto - plac św. Michała z barokowym kościołem św. Michała, Hiszpańska Szkoła Jazdy ze cesarskimi stajniami konia Lipzana, kościół rodziny cesarskiej św. Augustyna, przejście ulicą Graben w kierunku kolumny morowej, kościół św. Piotra, plac katedralny z katedrą św. Szczepana, kościół św. Elżbiety, ul. Karntnerstrase, spacer po Ringu z zabytkami: park miejski ze złotym Strausem, opera wiedeńska, plac Marii Teresy, brama miejska, parlament, teatr miejski, park różany, ratusz miejski, uniwersytet, stara giełda

- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień trzeci:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie,

WIEDEŃ

- Belweder - najwspanialszy pałac z ogrodami w sercu Wiednia, spacer po ogrodach, możliwość zwiedzania wnętrz, wiedeńska kapusta - czyli wiedeńska secesja, kościół św. Boromeusza, przejście w stronę kanału, dom Mozarta, dzielnica grecka, stary uniwersytet, dzielnica żydowska z zegarem astronomicznym, kościół Ruprechta,

- powrót do kraju, przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych/nocnych

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem lux (barek, WC, DVD, klimatyzacja)

- 2 noclegi **/*** w hotelu lub pensjonacie w Czechach

- 2 śniadania, 2 obiadokolacje

- ubezpieczenie turystyczne NNW, KL Signal Iduna „Bezpieczne podróże”

- opieka pilota, przewodnika

- TFG II filar obowiązkowego Ubezpieczenia Turystycznego

 

CENA NE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW, REALIZACJI PROGRAMU W SYSTEMIE TG OK.45 EURO.

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 
WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM
WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM
◀ Powrót