Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

'' KAZIMIERZ - DAWNA DZIELNICA ŻYDOWSKA ''

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: DO USTALENIA

 

 Krakowski Kazimierz - część Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy I Stare Miasto. Od powstania w XIV wieku do przełomu XVIII i XIX wieku był samodzielnym miastem, położonym na południe od Krakowa, oddzielonym od niego nieistniejącą już odnogą Wisły. Jego północno - wschodnią część zajmowała dzielnica żydowska. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Obecnie stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, jest też jednym z ośrodków życia kulturalnego miasta. 

 

 

- zbiórka, wyjazd,
- spacer z przewodnikiem po krakowskim Kazimierzu podczas którego sobaczymy Synagogę Starą, Synagogę Wysoką, Synagogę Poppera i Synagogę Remu wraz z znaną ulicą Szeroką,
- przejście na Plac Nowy, Plac Wolnica, przejście przez Kładkę Ojca Bernatka, spacer Bulwarem Podolskim,
- Fabryka Emalia Oskara Schindlera (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) - fabryka założona w 1937 jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych. Wydzierżawiona, a potem przejęta przez niemieckiego przedsiębiorcę Oskara Schindlera w 1939, jako Niemiecka Fabryka Wyrobów Emaliowanych - Deutsche Emailwarenfabrik, prowadzona przez Schindlera do roku 1945. W 1947 roku fabryka została przejęta na rzecz skarbu państwa. W 2007 roku budynek został oddany Muzeum Historycznemu miasta Krakowa, który stworzył w nim swój oddział. Obecnie możemy tutaj oglądać różne eksponaty związane z życiem codziennym mieszkańców z okresu wojennego, dowiedzieć się o losach Żydów krakowskich, a także o dziejach samej fabryki i jej właściciela - Oscara Schindlera,
- powrót na miejsce zbiórki.

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem,
- przewodnika/pilota,
- opłaty parkingowe.

 

UWAGA

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

 

Proponowane bilety wstępu:
- Fabryka Emalia Oskara Schindlera (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa)
- Stara Synagoga (opcjonalnie)

 

 PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

 

"Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego".

 

 

KRAKÓW
KRAKÓW
◀ Powrót