Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

MORAWY POŁUDNIOWE

''SZLAKIEM HISTORII, ZAMKÓW... Z WINNICAMI W TLE''

 

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: 495 zł

 

WYJAZDY Z : BĘDZIN, SOSNOWIEC, KATOWICE, TYCHY, PSZCZYNA, CZECHOWICE-DZIEDZICE, BIELSKO-BIAŁA, CIESZYN - Stacja paliw - ARGE

 

Dzień pierwszy:

- wyjazd z miejsca zbiórki

Lednica - letnia neogotycka rezydencja Lichtenstainów, najbogatszy ród arystokratyczny Moraw (zabytek UNESCO), zwiedzanie części dwustuhektarowego ogrodu z oczkami wodnymi, minaretem, motylarnią…

Valtice - zwiedzanie pałacu z zewnątrz, również wpisany na listę UNESCO

- Mikulov - miasto zbudowane na wzgórzu jako osada handlowa. Dzisiaj przyciąga malowniczą starówką z kamieniczkami, zamkiem górującym nad miastem, kościołem św. Wacława oraz pamiątkami po żydowskiej społeczności - synagogą.

- przyjazd do hotelu/pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg


Dzień drugi:

- śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie,

- Znojmo - zwiedzanie z zewnątrz klasztoru Louka z możliwością zakupu czerwonego lub białego trunku. Klasztor w XII wieku był jednym z największych i najważniejszych klasztorów w tej części Europy, dzisiaj w jego przepastnych podziemiach produkowane jest i przechowywane wino Znovin Znojmo – znane na całym świecie, zwłaszcza w USA. Zwiedzanie Muzeum Wina. Spacer po starówce z rotundą Najświętszej Marii Panny oraz św. Katarzyny, kościołem św. Mikołaja, kościołem św. Hipolita, kaplicy św. Wacława oraz zamkiem.

Vranov nad Dyją - zwiedzanie wnętrz zamku wybudowanego na 76 metrowej skale, jako obronny gród graniczny należący w XIX wieku do Stadnickich herbu Szreniawa. W czasie drogi podziwiać będziemy Park Narodowy Podyji, który rozciąga się zarówno po stronie republiki Austrii jak i Czech oraz jeden z największych zbiorników wodnych Republiki Czeskiej - Vranov.

- rejs statkiem po Dyji

- przyjazd do hotelu/pensjonatu, kolacja regionalna z degustacją win


Dzień tzreci :


- śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie

- Brno - drugie co do wielkości miasta Czech, ważnego ośrodka kulturalnego, naukowego, turystycznego tego państwa, będącym historyczną stolicą Moraw. Zwiedzanie obejmować będzie starówkę z Placem Swobody, kościołem św. Jakuba, mieszczańskimi kamienicami, Palcem Zielnym z romańskim ratuszem, katedrą św. Pawła i Piotra oraz wzgórza zamkowego z twierdzą Spilberga.

- Ołomuniec - krótkie zwiedzanie starówki z kolumną Trójcy Przenajświętszej (UNESCO), kościołami św. Maurycego, św. Michała, romańskiej katedry św. Wacława z pałacem biskupów w obrębie którego swe życie zakończył Wacław III w drodze do Krakowa.

- Nedvedice - zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanego zamku w Czechach i największego na Morawach - Pernstejn. Budowla ta ze względu na imponującą architekturę cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród filmowców z całego świata.

- przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 


ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD, BP)

- 2 noclegi w hotelu *** lub pensjonacie***

- 2 śniadania, 2 obiadokolacje

- ubezpieczenia NNW, KL, KR, TU Signal Iduna S.A. ''Bezpieczne podróże''

- opieka pilota - przewodnika

- TFG II filar obowiązkowego Ubezpieczenia Turystycznego

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU, LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW, REALIZACJI PROGRAMU W SYSTEMIE TG.

 

BILETY WSTĘPÓW - około 630 CZK (ok.110 zł):

 

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

MORAWY POŁUDNIOWE
MORAWY POŁUDNIOWE
◀ Powrót