◀ Powrót

MORAWY POŁUDNIOWE

MORAWY POŁUDNIOWE

''SZLAKIEM HISTORII, ZAMKÓW... Z WINNICAMI W TLE''

 

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: 495 zł

 

WYJAZDY Z : BĘDZIN, SOSNOWIEC, KATOWICE, TYCHY, PSZCZYNA, CZECHOWICE-DZIEDZICE, BIELSKO-BIAŁA, CIESZYN - Stacja paliw -ARGE

 

Dzień pierwszy:

- wyjazd z miejsca zbiórki

Lednica, letniej neogotyckiej rezydencji Lichtenstainów, najbogatszego rodu arystokratycznego Moraw (zabytek UNESCO), zwiedzanie części dwustuhektarowego ogrodu z oczkami wodnymi, minaretem, motylarnią…

Valtice, zwiedzanie pałacu z zewnątrz również wpisanego na listę UNESCO

- przyjazd do Mikulova, miasta zbudowanego na wzgórzu jako osada handlowa. Dzisiaj przyciąga malowniczą starówką z kamieniczkami, zamkiem górującym nad miastem, kościołem św. Wacława oraz pamiątkami po żydowskiej społeczności - synagogą.

- zakwaterowanie, nocleg


Dzień drugi:

- śniadanie, wykwaterowanie,

- Znojmo, zwiedzanie z zewnątrz klasztoru Louka z możliwością zakupu czerwonego lub białego trunku. Klasztor w XII wieku był jednym z największych i najważniejszych klasztorów w tej części Europy, dzisiaj w jego przepastnych podziemiach produkowane jest i przechowywane wino Znovin Znojmo – znane na całym świecie, zwłaszcza w USA. Zwiedzanie Muzeum Wina. Spacer po starówce z rotundą Najświętszej Marii Panny oraz św. Katarzyny, kościołem św. Mikołaja, kościołem św. Hipolita, kaplicy św. Wacława oraz zamkiem.

Vranov nad Dyją, zwiedzanie wnętrz zamku wybudowanego na 76 metrowej skale, jako obronny gród graniczny należący w XIX wieku do Stadnickich herbu Szreniawa. W czasie drogi podziwiać będziemy Park Narodowy Podyji, który rozciąga się zarówno po stronie republiki Austrii jak i Czech oraz jeden z największych zbiorników wodnych Republiki Czeskiej – Vranov.

- rejs statkiem po Dyji

- przyjazd do hotelu, kolacja regionalna z degustacją win


DZIEŃ TRZECI :


- śniadanie, wykwaterowanie,

- Brno, drugie co do wielkości miasta Czech, ważnego ośrodka kulturalnego, naukowego, turystycznego tego państwa, będącym historyczną stolicą Moraw. Zwiedzanie obejmować będzie starówkę z Placem Swobody, kościołem św. Jakuba, mieszczańskimi kamienicami, Palcem Zielnym z romańskim ratuszem, katedrą św. Pawła i Piotra oraz wzgórza zamkowego z twierdzą Spilberga.

- Ołomuniec – krótkie zwiedzanie starówki z kolumną Trójcy Przenajświętszej (UNESCO), kościołami św. Maurycego, św. Michała, romańskiej katedry św. Wacława z pałacem biskupów w obrębie którego swe życie zakończył Wacław III w drodze do Krakowa.

- Nedvedice  zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanego zamku w Czechach i największego na Morawach – Pernstejn. Budowla ta ze względu na imponującą architekturę cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród filmowców z całego świata.

- przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

DODATKOWO PŁATNE BILETY WSTĘPÓW – około 630 CZK (ok.110 zł):
- Pałac Lednice z ogrodem – 180 CZK
- Zamek Vranov nad Dyji – 150 CZK
- Zamek Pernstein – 150 CZK
- Rejs statkiem po Dyji 150 CZK

 


ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD, BP)
- 2 noclegi w hotelu *** lub pensjonacie***
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- ubezpieczenia NNW, KL, KR, TU Signal Iduna S.A. ''Bezpieczne podróże''
- opieka pilota - przewodnika

 

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

MORAWY POŁUDNIOWE
MORAWY POŁUDNIOWE
◀ Powrót