◀ Powrót

NIEMCY

SAKSONIA SZWAJCARSKA – KRAINA MGŁĄ SPOWITA
 

TERMIN : DO USTALENIA

 

Dzień pierwszy:

- wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do Niemiec

- Stolpen - średniowieczny zamek usytuowany na wzgórzu o wysokości 356 metrów n. p. m pozostający częściowo w ruinie. Znany w historii przede wszystkim jako więzienie faworyty Augusta Mocnego, hrabiny Anny Konstancji Cosel.

- Rezerwat Przyrody Bastei – monumentalne ostańce skalne, które ogląda się z góry spacerując po mostkach i kładkach.

- przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg


Dzień drugi:

- śniadanie, wyjazd z hotelu na zwiedzanie

- Drezno – stolica Saksonii, miedzy innymi zobaczymy operę Sempera, Zwinger – symbol Drezna, uważany za najpiękniejszy barokowy kompleks w Niemczech, wybudowany na zlecenie Augusta Mocnego, Residenzschloss – rezydencja dynastii Wettynów, Fauenkirche czyli kościół NMP, który po zniszczeniach wojennych został całkowicie odbudowany, Georgenton, Furstenzung – orszak książąt składający się z 24 tysięcy ceramicznych płytek przedstawiających 800 letnią dynastię Wettynów;

Zwiedzanie wnętrz:
- Zwinger: Galeria Obrazów Starych Mistrzów z kolekcją obrazów, jedna z największych galerii w Europie zaraz po Luwrze i Ermitażu. W swoich kolekcjach posiada dzieła Rembranta, Rubensa, Tycjana, Rafaela,

Canaletta; Muzeum Porcelany,  w którym znajdują się bogate zbiory z całego Świata, Sala Matematyczno Fizyczna ze zbiorami zegarów, pozytywek, mechanizmów, przyrządów matematycznych oraz astronomicznych

- Rezydencja Wettynów: Skarbiec „Zielone sklepienie” największy zbiór klejnotów na Świecie, który mieści około 4 tyś przedmiotów jubilerskich.

- przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg


Dzień trzeci:

- śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie,

- Konigstein – twierdza, jedna z największych atrakcji historycznych tego region

- Pilnitz – zespół pałacowo – ogrodowy Augusta II na obrzeżach Drezna, spacer po przepięknych ogrodach oraz brzegiem rzeki.

- Budziszyn – miasta znanego przede wszystkim ze starówki i licznych wież. Spacer po odrestaurowanym starym mieście. Możliwość wizyty w Muzeum Musztardy, najsłynniejszej firmy produkującej te specjały na Świat.

- powrót do kraju w godz. późno wieczornych/nocnych

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem lub busem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD, BP)
- 2 noclegi w hotelach *** w pokojach 2,3 osobowych z łazienkami
- 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- Ubezpieczenie NNW, KL, KR, TU Signal Iduna S.A. ''Bezpieczne podróże''
- opieka pilota
- 1 gratis dla opiekuna na 15 osób

UWAGA: dla grup szkolnych do 17 lat istnieje możliwość po złożeniu odpowiednich dokumentów szkolnych otrzymania bezpłatnych biletów !!!

 

 PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

 
NIEMCY
NIEMCY
◀ Powrót