- wyjazd o godzinie 1:00 z miejsca zbiórki,
Poczdam - miasto we wschodnich Niemcach, położone nad rzeką Hawelą, jest stolicą i największym miastem kraju związkowego Brandenburgia, wchodzi w skład obszaru metropolitalnego Berlin-Brandenburg. Miasto szczególnie jest znane z zespołów pałacowo-parkowych wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Pałac Sanssouci. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście gdzie zobaczymy między innymi: Dzielnicę Holenderską- historyczną dzielnicę Poczdamu, powstałą w latach 1733-42 z inicjatywy Fryderyka Wilhelma I jako osiedle dla rzemieślników holenderskich , Bassinplatz- największy plac w Poczdamie, Kościół św. Piotra i Pawła - budowlę w stylu eklektycznym powstała w II poł. XIXw , Bramę Brandenburską - wzorowaną na Łuku Tryumfalnym, zbudowaną pod koniec XVIIIw. ). Czas wolny.
Pałac Sanssouci - rokokowy pałac Hohenzollernów we wschodniej części parku o tej samej nazwie. Pałac wzniesiony w połowie XVIII w. jako rezydencja letnie na zlecenie Fryderyka II Wielkiego - zwiedzanie wnętrz pałacowych. Pałac jest położony na terenie zespołu parkowego na terenie którego położony jest szereg zabytkowych budowli (Pałac Charlottehof, Pałac Neue Kammern, Pawilon Chiński, Antikentempel, Łaźnie Rzymskie, Pawilon Smoków, Grota Neptuna, Ruinenberg, Bażanciarnia, Nowy Pałac, Nowa Oranżeria, Galeria Malarstwa, Kościół Pokoju, Świątynia Przyjaźni, Belweder na wzgórzu Klausberg, Młyn Sanssouci, Zielona Brama, Forteca ) w trakcie spaceru zobaczymy część z nich.
- przejazd na miejsce zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1
- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
Babelsberg - zespół pałacowo - parkowy z XIX w. wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Na terenie parku znajduje się m.in.: Zamek neogotycki z XIX w. zbudowany jako letnia rezydencja dla cesarza Wilhelma I i jego małżonki Augusty (zwiedzimy jego wnętrza), Matrosenhaus, Flatowturm, Stajnie, Mały Zamek, Maszynownia Parowa, Altana). W miejscowości znajduje się również obserwatorium astronomiczne oraz Miasteczko Mediowe w skład którego wchodzą m.in.: studio produkcji filmowej i telewizyjnej, Uniwersytet Filmu i Telewizji, Muzeum radia Niemieckiego, Niemieckie Archiwum Radiowe oraz tematyczny park rozrywki Park Filmowy Babelsberg.
Alexandrovka - kolonia domów w stylu rosyjskim z XIX w. zaprojektowana na zlecenie króla Fryderyka Wilhelma III dla ostatnich dwunastu śpiewaków z chóru żołnierzy rosyjskich - w 1990r. zespół został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO - zwiedzanie muzeum.
Sacrow - zespół pałacowo-parkowy zbudowany na zlecenie Fryderyka Wilhelma IV. Na terenie kompleksu położony jest barokowy Pałac Sacrow z końca XVIII w. - aktualnie wykorzystywany wyłącznie okazjonalnie oraz ewangelicki Kościół Zbawiciela w stylu arkadowym z XIXw. )
- powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg 2
- śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie
Nowy Ogród - zespół pałacowo-parkowy z XVIII/XIX w. w stylu angielskim, położony w północnymPoczdamie , pomiędzy jeziorami Świętym i Jungfern, zbudowany na zlecenie Fryderyka Wilhelma II. Na terenie parku znajduje się wiele zabytkowych obiektów, wśród nich na szczególną uwagę zasługują: Pałac Cecilienhof - miejsce w którym odbywała się Konferencja Poczdamska, wzorowany na gotyckich dworach z czasów Tudorów – zwiedzanie wnętrza, Pałac Marmurowy - klasycystyczny pałac z końca XVIIIw. - na szczególną uwagę zasługują freski przedstawiające sceny z „Pieśni o Nibelungach” - zwiedzanie wnętrza, Biblioteka Gotycka, Browar Meirei - dawna mleczarnia, a obecnie przepompownia wody, Kuchnia pałacowa, Oranżeria, Piramida, Grota ogrodowa wykładana muszlami, Domy Ogrodnicze)
- powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
- przejazd autokarem klasy VIP
- 2 noclegi w hotelu2 śniadania, 2 obiadokolacjeopiekę pilota
- Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA „Bezpieczne podróże”
- TFG II obowiązkowy filar ubezpieczenia turystecznego
CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.
PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.
Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.