◀ Powrót

PORTUGALIA

„LIZBONA SIĘ BAWI, PORTO PRACUJE, BRAGA MODLI SIĘ A COIMBRA STUDIUJE”.

 TERMIN: DO USTALENIA

CENA: 2 360,00 zł

Dzień pierwszy:


- zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu, odprawa samolotowa, wylot (godz.17.55)


- Lizbona - (godz.20.55) po przylocie transfer do hotelu w okolicach Lizbony, zakwaterowanie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg w Vimeiro www.ohotelsandrasorts.com/hotel/o-hotel-golf-mar


Dzień drugi:


- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie :


Lizbona : wieża Belem, klasztor Hieronimitów (UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców - symbolizujący dawną potęgę kolonialnej Portugalii. Przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony : Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se, winda św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi, Tereny wystawowe Expo’98, w tym : oceanarium Pavilhao dos Oceanos - kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce.
- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg 2 w Vimeiro www.ohotelsandrasorts.com/hotel/o-hotel-golf-mar


Dzień trzeci:


- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie :


- Estoril – Boca do Inferno - „Wrota piekieł”
- Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy
- Evora (UNESCO) : rzymska świątynia Diany, kościół Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, akademia jezuicka z pięknymi krużgankami, miejskie kamienice z kutymi narożnymi balkonami oraz wysokimi oknami, katedra (Cabido da Sé )
- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 3 w Fatimie www.casasaonuno.com


Dzień czwarty:


- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie :


- Fatima - wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga: do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje).
- Ajustrel - wioska, gdzie mieszkali pastuszkowie
- Batalha : klasztor Santa Maria da Vitoria - powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą; perła późnego gotyku, w jego skład wchodzą m. in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster; Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice.
- Obidos - otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami.
- Alcobaca : opactwo Cystersów - przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii.
- Nazare - urocza wioska rybacka ; jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można zobaczyć rybaków w tradycyjnych strojach. Żony rybaków sprzedają tu suszone owoce oraz ryby suszone na słońcu.
- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 4 w Fatimie www.casasaonuno.com


Dzień piąty:


- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie :
- Tomar:Klasztor zakonu Chrystusowego (Convento de Cristo),
- Coimbra - ośrodek akademicki położony nad rzeką Mondego : zobaczymy starówkę, wieżę zegarową Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina (olśniewająca budowla barokowa), arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, w których odbywają się uroczystości akademickie.
- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 5 w Braga www.hotelbasicbragaaxis.com


Dzień szósty:


- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie 

- Braga - zwiedzanie miasta nazywanego „portugalskim Rzymem” oraz ważnego ośrodka religijnego kraju. Spacer uliczkami miasta: katedra Se, Pałac Arcybiskupi z XVIII-wieczna fontanną, Praca Agrolongo, przejazd do sanktuarium Bom Jesus, z imponującymi schodami oraz tarasami.
- Porto - zwiedzanie miasta słynącego ze wspaniałych win. W tym : Praca de Liberdade - z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, katedra Se, Pałac Biskupi, Casa do Infante, gdzie urodził się książę Henryk Żeglarz, Cais da Ribeira (UNESCO) - najbardziej gwarne miejsce w Porto, Rejs statkiem po rzece Douro, wizyta w winiarni, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji słynnego Porto i gdzie warto spróbować lokalnych trunków.
- Figueira da Foz - przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg 6 http://www.quiaioshotel.pt/ 


Dzień siódmy:

 

- śniadanie, całodniowe plażowanie 

 

- Figueira da Foz - kurort o nowoczesnej architekturze z wieloma atrakcjami ale przede wszystkim niesamowitą przyrodą bowiem tam właśnie rozpościerają się jedne z największych i najszerszych plaż nad oceanem
- obiadokolacja, nocleg 7 http://www.quiaioshotel.pt/ 


Dzień ósmy:


- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie :


- Sintra : Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira) - rezydencja nie tylko książąt portugalskich, ale i loży masońskiej.
- Mafra - zwiedzanie gigantycznego pałacu, który do złudzenia przypomina hiszpańską rezydencję królewską w Eskurialu, - czas wolny na posiłek
- Lizbona - W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się Platforma widokowa - skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony.
Czas wolny, transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski (godz.21.30)
powrót do Polski na lotnisko w Pyrzowicach (godz. 2.15)

UWAGA

CENA NIE ZAWIERA: BILETÓW WSTĘPÓW, ZESPOŁU FOLKLORYSTYCZNEGO Z UROCZYSTĄ KOLACJĄ, LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW, OPŁAT KLIMATYCZNYCH – OKOŁO 100 EURO, ORAZ BILETÓW LOTNICZYCH.

 

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

 

 

 

PORTUGALIA
PORTUGALIA
◀ Powrót