Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

ŚLADAMI NARODOWEGO DZIEDZICTWA UNESCO

TERMIN: DO USTALENIA

 

Dzień pierwszy:

 - wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych, przejazd w stronę Bośni i Hercegowiny

 

Dzień drugi:

 - Zagrzeb - zwiedzanie stolicy Chorwacji. Najstarszą częścią miasta jest Wzgórze Kaptol, a  najważniejszym jego obiektem jest gotycko-barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z  XIII wieku z dwoma strzelistymi wieżami i średniowiecznymi freskami we wnętrzu. Niedaleko kościoła  znajduje się pałac arcybiskupi. Na Wzgórze Gradec wejdziemy przez Kamienną Bramę z XIII wieku.  Kiedyś otwierała drogę do średniowiecznej osady obronnej. Główny plac wzgórza to Markov Trg z  barokowym pałacem i kościołem św. Marka. Są tam również muzea: Gradec oferuje nam również liczne  muzea: Atelier Meštrovicia - prezentujące dzieła chorwackiego rzeźbiarza żyjącego na przełomie XIX i  XX w., Muzeum Miejskie, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Historyczne Chorwacji i Muzeum Sztuki  Naiwnej. 
 

Zadar - spacer po starówce, oprócz murów weneckich, największe i najciekawsze zabytki oraz obiekty  architektoniczne Zadaru to m.in. rzymskie ruiny z okresu kolonii rzymskiej, kościół św. Donat w stylu  bizantyjskim, który pochodzi z IX wieku, katedra św. Anastazji ukończona w XIII wieku, klasztor  franciszkanów i kościół (najstarszy gotycki kościół w Dalmacji), kościół św. Symeona z misternie  rzeźbionymi, pozłacanymi sarkofagami, Morskie Organy, które dzięki falom wygrywają smutne melodie,  Powitanie Słońca – szklany krąg, który pobiera energię słoneczną i emituje ją w postaci światła w nocy.  Urokliwym miejscem jest Plac Pięciu Studni. 

 - przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 

 

Dzień trzeci:

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie

Trogir - Najważniejsze zabytki w Trogirze to przede wszystkim dwa pałace, katedra i Brama Lądowa.  Uwagę przyciąga zbudowany w XV wieku Pałac Cipiko. Budowla powstała w stylu renesansowym z  inicjatywy najzamożniejszego rodu w mieście. Poza pałacem rodziny Cipiko w Trogirze jest też drugi XV-  wieczny Pałac Stafileo, z bogato zdobionymi gotyckimi oknami weneckimi. Obiekty sakralne  reprezentuje Katedra św. Wawrzyńca. Jej budowa została rozpoczęta w XII wieku na terenie  pierwotnego kościoła zburzonego przez Saracenów. Interesującym obiektem w świątyni jest również  skarbiec. . Dwieście lat później do katedry dobudowano dzwonnicę, która zachowała się do dziś w  dobrym stanie. Poza katedrą w Trogirze można podziwiać jeszcze inne kościoły, w tym najstarszy w  mieście trzynawowy kościół św. Barbary wraz z czteroboczną wieżą zegarową oraz kościół św. Jana  Chrzciciela. 
 

Split - miasto Cesarza Dioklecjana zwiedzanie z przewodnikiem-piękna starówka z widokiem na port i  Pałacem Cesarskim ,którego wnętrza będziemy zwiedzać.
 

- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg 

 

Dzień czwarty:

 - śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
 

Omiś - To miasto daje możliwość zobaczenia mnóstwa historycznych miejsc oraz zabytków, dzięki  -  którym zasłynęło. Fort Mirabel, twierdzę Fortica znajdującą się na szczycie wzgórza Dinara; jej celem  była obrona przed najeźdźcami, kościół parafialny świętego Mihovila zbudowany na początku XVIII  wieku, reprezentujący różne style: gotycki, renesansowy i wczesnobarokowy, klasztor franciszkanów,  kościół świętego Piotra, kościół Ducha Świętego, kościół świętego Łukasza, seminarium iliryjskie.

 Możliwość wyboru opcji:
refrting - spływ pontonem po rwiącej rzecze, wyprawa pełna emocji i adrenaliny
Krka - park narodowy z młynami wodnymi i pozostałościami XIXw. elektrowni wodnej, gdzie rzeka Krka  tworzy piękne wodospady, kaskady i bystrzyzny
* rejs statkiem - rejsy całodniowe na wyspę Hwar lub Korczula z obiadem rybnym 
 - powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg 

 

Dzień piąty:

 - śniadanie, wyjazd na zwiedzanie

 - Dubrownik wany perłą Adriatyku - zwiedzanie starówki średniowiecznego miasta handlowego,  konkurującego z Wenecją, mury obronne okalające całe miasto, Wielka Fontanna Onufrego, Pałac  Sponza - jeden z nielicznych budynków, który przetrwał trzęsienie ziemi w 1667 r. Kolumna Rolanda,  Pałac Rektorów z pamiątkowym zegarem.
 

- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg 

 

Dzień szósty:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie
 

Plitvice - 16 jezior krasowych połączonych licznymi wodospadami - park narodowy

 

- wyjazd w stronę  Polski

 

Dzień siódmy:

 - przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach porannych

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem klasy VIP ( WC, DVD, barek, klimatyzacja, rozkładane siedzenia, podnóżki, pasy  bezpieczeństwa)

- ubezpieczenie NW i KL Signal Iduna ,,Bezpieczne podróże”,

- 4 noclegi w hotelu **/*** gwiazdkowym w pokojach 2,3 osobowych 

- 4 śniadania, 4 obiadokolacje 

- wjazdy do miast i parkingi

- TFG II filar obowiązkowego Ubezpieczenia Turystycznego

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU, LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW, REJSU STATKIEM, REALIZACJI PROGRAMU W SYSTEMIE TG.

 

 

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 
WAKACJE W CHORWACJI
WAKACJE W CHORWACJI
◀ Powrót