Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

 "ŚLADAMI OJCA MATEUSZA" 

CENA PROMOCJA DLA WSZYSTKICH 95 PLN

TERMINY: 27.04, 8.06, 10.08.2019

 


 "ŚRODA DLA SENIORA"

CENA 85 PLN 

TERMINY: 13.03, 1.05, 3.07, 4.09, 30.10.2019

 


 

 

 

Dzień pierwszy:

-wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy, przejazd do Sandomierza

- Sandomierz - miasto położone nad Wisłą na siedmiu wzgórzach (stąd czasem jest nazywane „Małym Rzymem”). Spacer po mieście - Bazylika Katedralna Narodzenia NMP - budowla gotycka z XIV w., Dom Długosza z XV w. - we wnętrzach znajduje się Muzeum Diecezjalne, Zamek Królewski z XIV w. - we wnętrzach znajduje się Muzeum Okręgowe (chętni mogą je zwiedzić w czasie wolnym), Kościół św. Jakuba późnoromański z XIII w., Dawna Synagoga z XVIII w., Brama Opatowska - gotycka brama wjazdowa z XIV w., Kościół św. Ducha,

- Podziemna trasa turystyczna - czyli słynne lochy w Sandomierzu albo też podziemia w Sandomierzu - to dawne średniowieczne magazyny kupieckie. Przez wieki wykorzystywane przez sandomierskich handlarzy przetrwały do naszych czasów. Już współcześnie zabezpieczone i połączone w całość stanowią Podziemną Trasę Turystyczną o długości niespełna pół kilometra z 34 komnatami, niektóre sięgające 12m w głąb ziemi.

- czas wolny - możliwość zwiedzenia wystawy „Świat Ojca Mateusza”

- *Rejs po Wiśle - to jedna z form zwiedzania miasta. Płynąc w górę rzeki podziwiamy przyrodę i zachodnią część Starego Miasta z kościołem Świętego Jakuba, zamkiem, synagogą. Kiedy zmienimy kierunek, z lewej strony odsłania się widok Collegium Gostomianum, zamku, katedry i Domu Długosza. Widzimy miasto od strony wschodniej. Z Wisły doskonale widać już Góry Pieprzowe. Warto przepłynąć się najdzikszą rzeką Europy.

- Wąwóz Królowej Jadwigi - spacer
 

*UWAGA - rejs może nie odbyć się w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wyjście statku z portu, niskiego stanu wody lub innych wypadków losowych

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem klasy LUX (WC, barek, DVD, klimatyzacja, PB)
- opieka pilota
- TFG II filar obowiązkowego Ubezpieczenia Turystycznego

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU ORAZ LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW OKOŁO 30 PLN

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

SANDOMIERZ
SANDOMIERZ
◀ Powrót