Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

"KOPERNIK, PIERNIK I INNE SPRAWY"

TERMIN : DO USTALENIA

CENA : DO USTALENIA

 

Dzień pierwszy:

Wyjazd w godzinach rannych.

Toruń: spacer na Rynek Staromiejski. ( kilkaset średniowiecznych obiektów wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO  )

- zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień drugi:

-śniadanie,

- Żywe Muzeum Piernika - aktywne zajęcia - samemu można zagnieść piernik i upiec go w piecu. Zwiedzanie wystawy  "Świat toruńskiego piernika" gdzie poznamy historię toruńskich pierników od XVI w.

- Planetarium

Popołudniowe zwiedzanie miasta do wyboru park etnograficzny, planetarium, muzeum podróżników im. Tony'ego Halika. Potem oglądanie panoramy miasta znad Wisły. Kolacja. Nocleg.

Dzień trzeci:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bydgoszczy. Warto obejrzeć tu ratusz na Starym Rynku, dalej Katedra zbudowana w latach 1466 - 1502 w ołtarzu głównym widnieje obraz Matki Bożej z Różą z przełomu XV/XVI wieku. Można także pospacerować po bydgoskiej Wenecji. Ciekawostką jest Muzeum historii brudu i mydła, gdzie podczas warsztatów każdy sam może zaprojektować swoje pachnące i kolorowe mydło, a także dowiedzieć się wieku ciekawych rzeczy na temat higieny w dawnych i nieco bliższych czasach. Obiad. Powrót do miejsca zamieszkania w godzinach wieczornych.

 

ZAPYTAJ O CENĘ

WYCIECZKA DO TORUNIA
WYCIECZKA DO TORUNIA
◀ Powrót