Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

 

LWÓW I OKOLICE

TERMIN: 27.04-01.05.2019

CENA:  565 PLN

 

 WYJAZDY Z : BIELSKO - BIAŁA, CZECHOWICE - DZIEDZICE, PSZCZYNA, TYCHY, KATOWICE, KRAKÓW

Dzień pierwszy: 


- zbiórka i wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy

Korczowa: czasu lokalnego - przekroczenie granicy
Żółkiew: Zamek w stylu palazzo in forteca dawna siedziba hetmana Stanisława Żółkiewskiego i rodu Sobieskich; Kolegiata św. Wawrzyńca wzniesiona  z fundacji hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. W zamyśle fundatora kościół miał być rodzinnym mauzoleum, ale i również panteonem sławy rycerskiej i wotum dziękczynnym za zwycięstwa odniesione przez wojska polskie, walczące pod jego dowództwem. Z tego względu fundacja ta była dziełem wyjątkowym, niemającym odpowiednika na ziemiach Rzeczypospolitej.
Czas wolny
Lwów: Wysoki Zamek oraz - pierwsze spotkanie z miastem podczas spaceru na taras widokowy z którego rozpościera się panorama na miasto.
Przejazd autokarem po najważniejszych ulicach miasta
- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 1

Dzień drugi: 

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie


Lwów: Archikatedralny sobór św. Jura, Stara Prochownia, Arsenał, dzielnica ruska z renesansową cerkwią uspieńską oraz wieżą Korniakta, Rynek z Ratuszem oraz szeregiem zabytkowych kamienic w tym kamienica królewska, czarna kamienica, katedra łacińska obecna siedziba arcybiskupów lwowskich obrządku łacińskiego; Kaplica Boimów; dzielnica ormiańska oraz katedra ormiańska - jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, ufundowana przez Ormian w II połowie XIV wieku, będąca niemal od początku ośrodkiem biskupstwa ormiańskiego, Opera Lwowska (zwiedzanie wnętrz), pomnik Adama Mickiewicza,
- powrót do hotelu, nocleg 2

Dzień trzeci: 


- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie


Olesko: Najcenniejszym zabytkiem i zarazem główną atrakcją turystyczną jest usytuowany na obrzeżach Warowny Zamek zlokalizowany na wzgórzu górującym nad okoliczną bagienną równiną Wzniesiony w XIV wieku z inicjatywy książąt halicko-wołyńskich na przestrzeni lat był wielokrotnie oblegany i niszczony przez Tatarów. W przebudowanym na renesansową rezydencję mieszkalną urodził się przyszły król Polski - Jan III Sobieski.
Podhorce: Zespół zamkowy w Podhorcach obejmuje pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu regularnego, położonego między pałacem a kościołem.
Złoczów: Zamek (cytadela) w skład którego wchodzą: fortyfikacje, stanowiące wysokie wały, zamykające kwadrat z czterema pięciokątnymi bastionami na rogach; brama wjazdowa ujęta w portal z głową lwa w kluczu archiwolty; pałac, który pierwotnie był mieszkalnym rodu Sobieskich; pałacyk chiński - rotunda ozdobiona tarczami herbowymi Janina, którą zbudowano na polecenie króla Jana III Sobieskiego dla jego żony Marysieńki.
- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg 3


Dzień czwarty: 


- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie


Lwów: Cmentarz na Łyczakowie najważniejsza nekropolia miasta z pomnikami wielu słynnych Polaków; Cmentarz Orląt Lwowskich - autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego. Znajdują się na nim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych. Często nazywany jest Cmentarzem Orląt, gdyż spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja;
centrum miasta - czas wolny na zjedzenie ciepłego posiłku
- powrót na miejsce zgodnie z rozkładem jazdy

 

ŚWIADCZENIA: 


- przejazd autokarem klasy VIP (WC,DVD, RS, barek, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa,podnóżki)
- 3 noclegi w hotelu ****
- 3 śniadania bufetowe, 3 obiadokolacji w formie serwowanej
- opieka pilota polskojęzycznego
- opłaty klimatyczne, parkingowe, graniczne, podatek VAT
- realizacja programu w systemie TG

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU ORAZ LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW.

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

UKRAINA - LWÓW I OKOLICE
UKRAINA - LWÓW I OKOLICE
◀ Powrót