- zbiórka we wczesnych godzinach porannych, przejazd w stronę granicy
- Korczowa - przekroczenie granicy państwa
- Żółkiew - Zamek w stylu palazzo in forteca dawna siedziba hetmana Stanisława Żółkiewskiego i rodu Sobieskich; Kolegiata św. Wawrzyńca wzniesiona z fundacji hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. W zamyśle fundatora kościół miał być rodzinnym mauzoleum, ale i również panteonem sławy rycerskiej i wotum dziękczynnym za zwycięstwa odniesione przez wojska polskie, walczące pod jego dowództwem. Z tego względu fundacja ta była dziełem wyjątkowym, niemającym odpowiednika na ziemiach Rzeczypospolitej.
- Lwów - Wysoki Zamek oraz - pierwsze spotkanie z miastem podczas spaceru na taras widokowy z którego rozpościera się panorama na miasto. Cmentarz na Łyczakowie najważniejsza nekropolia miasta z pomnikami wielu słynnych Polaków; Cmentarz Orląt Lwowskich - autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego. Znajdują się na nim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych. Często nazywany jest Cmentarzem Orląt, gdyż spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja
- Lwów - przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
- Lwów - Archikatedralny sobór św. Jura, krótki przejazd autokarem po mieście, Stara Prochownia, Arsenał, dzielnica ruska z renesansową cerkwią uspieńską oraz wieżą Korniakta, Rynek z Ratuszem oraz szeregiem zabytkowych kamienic w tym kamienica królewska, czarna kamienica, katedra łacińska obecna siedziba arcybiskupów lwowskich obrządku łacińskiego; Kaplica Boimów; dzielnica ormiańska oraz katedra ormiańska - jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytkowych kościołów Lwowa, ufundowana przez Ormian w II połowie XIV wieku, będąca niemal od początku ośrodkiem biskupstwa ormiańskiego, Opera Lwowska (zwiedzanie wnętrz), pomnik Adama Mickiewicza,
przejazd do lokalnej restauracji – uroczysta kolacja z lokalnym menu oraz muzyką.
- powrót do hotelu, nocleg
- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie
- Olesko - Najcenniejszym zabytkiem i zarazem główną atrakcją turystyczną jest usytuowany na obrzeżach Warowny Zamek zlokalizowany na wzgórzu górującym nad okoliczną bagienną równiną Wzniesiony w XIV wieku z inicjatywy książąt halicko-wołyńskich na przestrzeni lat był wielokrotnie oblegany i niszczony przez Tatarów. W przebudowanym na renesansową rezydencję mieszkalną urodził się przyszły król Polski - Jan III Sobieski.
- Podhorce - Zespół zamkowy w Podhorcach obejmuje pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu regularnego, położonego między pałacem a kościołem.
- Złoczów - Zamek (cytadela) w skład którego wchodzą: fortyfikacje, stanowiące wysokie wały, zamykające kwadrat z czterema pięciokątnymi bastionami na rogach; brama wjazdowa ujęta w portal z głową lwa w kluczu archiwolty; pałac, który pierwotnie był mieszkalnym rodu Sobieskich; pałacyk chiński - rotunda ozdobiona tarczami herbowymi Janina, którą zbudowano na polecenie króla Jana III Sobieskiego dla jego żony Marysieńki.
- Krzemieniec - byłe miasto królewskie ze słynnym Liceum Krzemienieckim Tadeusza Czackiego a dzisiaj znane przede wszystkim z Muzeum Juliusza Słowackiego, krótki spacer po mieście oraz zwiedzanie dworku rodziny Słowackich.
- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie
- Poczajów - W mieście znajduje się Ławra Poczajowska - jeden z najważniejszych klasztorów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, dawniej monaster bazyliański – zwiedzanie terenu klasztoru wraz z cerkwią główną.
- Zbaraż - siedziba bogatego rodu kniaziów zbaraskich, wywodzących się z ruskich Korybutów. Zamek wielokrotnie niszczony był przez Tatarów. Budowę nowego zamku rozpoczęto w 1620 roku, gdzie otoczony został ziemnymi fortyfikacjami. W historii zapamiętany został z nieskutecznego oblegania przez Kozaków w 1649 roku, które opisał H. Sienkiewicz w Ogniem i Mieczem. Zamek przetrwał kilka wojen z Turkami oraz wielokrotnie przechodził z rąk do rąk rodzin Wiśniowieckich, Potockich czy Lubomirskich. W zamku rezydował przez pewien czas generał Józef Bem.
- Kamieniec Podolski - przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie
- Kamieniec Podolski - dawna polska twierdza obejmowała zamknięte w meandrze Smotrycza stare miasto, wzniesiony nad przesmykiem most turecki, Stary Zamek i Nowy Zamek, które broniły dostępu do mostu oraz szereg rzecznych budowli hydrotechnicznych. Blisko trzysta lat skutecznie osłaniał południowo-wschodnie rubieże Rzeczypospolitej, zyskując przydomek „miasta niezwyciężonego” oraz „przedmurza chrześcijaństwa” i „bramy do Polski”
- Chocim - miejsce dwóch wielkich polskich zwycięstw z 1621 i 1673 roku. Potężny i dobrze zachowany zamek do dziś przyciąga wielu turystów. Zwiedzanie ruin twierdzy
- Buczacz - przejazdem, krótki spacer po centrum z ratuszem, jednym z najznakomitszych przykładów świeckiej architektury rokokowej w I Rzeczypospolitej.
- przejazd w stronę granicy, nocny przejazd przez Ukrainę, Polskę
- powrót na miejsce zbiórki około godz. 2.00
- przejazd autokarem klasy LUX (WC,DVD, barek, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa)
- 4 noclegi w hotelu/pensjonacie *** w pokojach 2,3 osobowych z własnym węzłem sanitarnym
- 4 śniadania, 3 obiadokolacje w hotelu,
- opieka pilota polskojęzycznego
- Ubezpieczenie NNW, KL, Signal Iduna „Bezpieczne podróże”
- TFG II obowiązkowy filar ubezpieczenia turystycznego
- opłaty graniczne, parkingowe
CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.
PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.
Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.