◀ Powrót

WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM

AUSTRIA

WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM

TERMIN : DO USTALENIA

 

Dzień pierwszy:

- wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 5.00

- Kahlenberg Vienna: wzgórze położone na wysokości 484 metrów n. p. m. na terenie Lasu Wiedeńskiego oraz 19 dzielnicy Wiednia. Miejsce to odegrało ważną rolę w XVII w. za sprawą Odsieczy Wiedeńskiej w 1683r. Obecnie jest to sanktuarium Jana III Sobieskiego, który wybawił Wiedeń oraz całą Europę przed groźbą najazdu tureckiego.
Wiedeń:

- Muzeum Techniki: jedno z największych muzeów w Europie o profilu technicznym. Wśród wielu eksponatów historycznych znajduje się samolot, lokomotywa parowa z XIX wieku oraz samochody w tym również cesarzowej Elżbiety oraz wiele wystaw multimedialnych a także zrekonstruowana kopalnia węgla.
Schonbrunn: spacer po ogrodach cesarskich, gdzie min. zobaczymy jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych, Gloriettę, motylarnię, palmiarnię, piękne źródełko, starożytne ruiny rzymskie.

- Hundertwasserhaus: jest obowiązkowym punktem do zobaczenia w Wiedniu. Jest jednym z najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera, wybudowanym w latach 1983–1985 przez architekta Josefa Krawinę. Jest to dom mieszkalny cały czas zamieszkany, dlatego budynku nie można zwiedzać wewnątrz. Nie mniej na pewno warto go obejrzeć z zewnątrz.

- przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień drugi:

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie

- Wiedeń: Hofburg: zwiedzanie z zewnątrz „Zimowej rezydencji cesarskiej” z wieloma dziedzińcami, pałacami, placami i pomnikami, kaplicą zamkową, zimową szkołą jazdy i biblioteką narodową oraz biurami prezydenta państwa.

- Muzeum Historii Naturalnej: kolekcja zbiorów monarchów austriackich, gdzie znajdują się wystawy geologiczne, mineralogiczne, petrograficzne. Do najciekawszych należą halit z Wieliczki, kwarc dymny ze Szwajcarii i wiele innych.

- Stare miasto: plac św. Michała z barokowym kościołem św. Michała, Hiszpańska Szkoła Jazdy ze cesarskimi stajniami konia Lipzana, kościół rodziny cesarskiej św. Augustyna, przejście ulicą Graben w kierunku kolumny morowej, kościół św. Piotra, plac katedralny z katedrą św. Szczepana, kościół św. Elżbiety, ul. Karntnerstrase, spacer po Ringu z zabytkami: park miejski ze złotym Strausem, opera wiedeńska, plac Marii Teresy, brama miejska, parlament, teatr miejski, park różany, ratusz miejski, uniwersytet, stara giełda

- powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień trzeci:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie,

- Wiedeń: Belweder, najwspanialszy pałac z ogrodami w sercu Wiednia, spacer po ogrodach, możliwość zwiedzania wnętrz, wiedeńska kapusta – czyli wiedeńska secesja, kościół św. Boromeusza, przejście w stronę kanału, dom Mozarta, dzielnica grecka, stary uniwersytet, dzielnica żydowska z zegarem astronomicznym, kościół Ruprechta,

- powrót do kraju, przyjazd do Gliwic późnych godzinach wieczornych/nocnych

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem lux (barek, WC, DVD, klimatyzacja)
- 2 noclegi **/*** w hotelu lub pensjonacie w Czechach
- 2 śniadania, 2 obiadokolacje
- ubezpieczenie turystyczne NNW, KL Signal Iduna „Bezpieczne podróże”
- realizacja programu w systemie TG
- opieka pilota, przewodnika

UWAGA: CENA NE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPÓW

 

 PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

 
WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM
WIEDEŃ Z CESARZEM, MUZYKĄ I SZNYCLEM
◀ Powrót