Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

◀ Powrót

 RZYM DLA KONESERA

TERMIN : 28.01-03.02.2019  

 CENA: 1340 PLN

 

Nocleg w samym Rzymie zapewni niezapomniane wrażenia z "Wiecznego Miasta", wieczorne spacery, odwiedziny w kawiarenkach tętniących nocnym życiem oraz placach z barokowymi fontannami.

 Rzym - wieczne miasto. Któż z nas chociaż raz nie marzył o tym, żeby zobaczyć na żywo wszystkie te historyczne miejsca, o których uczyliśmy się w szkole! Spacerować ścieżkami, którymi niegdyś przechadzał się sam Juliusz Cezar, podziwiać zbiory muzeum w Watykanie... Albo skosztować prawdziwej włoskiej pizzy!

Wycieczka do Rzymu jest nie tylko niezwykle kształcącym doświadczeniem, idealnym dla pasjonatów antyku! Jest również fantastycznym przeżyciem kulinarnym - ach ta włoska kuchnia! - oraz okazją na relaks w otoczeniu pięknej architektury! Nie czekaj i już dziś zaplanuj swoje rzymskie wakacje z biurem podróży Geograf!

 

Dzień pierwszy: 

- wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach przedpołudniowych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch

 

Dzień drugi: 

Rzym antyczny: zwiedzanie z przewodnikiem Forum Romanum z Kurią, Czarnym Kamieniem uważanym w starożytności za grup Romulusa, Łukiem Septymiusza Sewera, Świątynią Juliusza Cezara, Westy i Domem Westalek, Świątyniami Saturna, Wespazjana Koloseum, czyli największy amfiteatr w historii, a dziś symbol i znak rozpoznawczy Rzymu, Łuk Konstantyna, Domus Aurea, Via Sacra, Palatyn, kolebka „Wiecznego Miasta” z pozostałościami wspaniałych pałaców, cesarskich oraz senatorskich, takich jak: Orti Farnesiani, Casa di Livia, Domus Flavia, Circo Massimo, Kapitol, najmniejsze ze wszystkich siedmiu wzgórz rzymskich z kościołem Santa Maria in Aracoeli, Piazza  del Camidoglio, Palazo Senatorio oraz Muzeami Kapitolińskimi, Via dei Fori Imperiali z forum Juliusza Cezara, Trajana, Augusta, Nerwy i Wespazjana

- przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień trzeci: 

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie

Rzym i jego place: zwiedzanie  przewodnikiem: Piazza Del Popolo  z kościołem Santa Maria del Popolo w wnętrzu którego kryją się ołtarze i kaplice z arcydziełami sztuki Caravaggia, Pinturicchio, Rafaela, Berniniego, Piazza Di Spagna ze słynnymi schodami hiszpańskimi, kościołem Santa Trinita dei Monti, fontanną La Barcaccia – Berniniego, Piazza del Quirinale z fontanną Dioskurów i tarasem widokowym na panoramę Rzymu a także pałacem prezydenckim, Fontanna di Trevi, Piazza Rotonda z Panteonem -   mauzoleum narodowym z grobami min. Rafaela, królów Wiktora Emanuela II i Umberta I, Piazza Navona z kościołem Santa Agnese in Agone oraz fontanną dei Quatro Fiumi, Campo de Fiori z posągiem Giordana Bruna, plac na którym od wieków handluje się warzywami, owocami i kwiatami rozsławiony w polskiej literaturze przez Czesłąwa Miłosza, 

- przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień czwarty: 

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie 

- Rzym Chrześcijański: zwiedzanie z przewodnikiem Muzeów Watykańskich, Placu i Bazyliki św. Piotra, przejazd na Lateran: zwiedzanie Bazyliki San Giovanni in Laterano (św. Jana na Lateranie), jedna z czterech bazylik patriarchalnych - „Matka i Głowa kościołów Rzymu i Świata”, Święte schody przywiezione przez św. Helenę

- przyjazd do hotelu, obiadokolacja

Alternatywnie: krótki odpoczynek, wyjazd na nocne spacerowanie po Rzymie, nocleg 3

Dzień piąty: 

- śniadanie, wyjazd na zwiedzanie

- Rzym nadmorski: Ostia należąca do zwolenników morskiego powietrza. Ze względu na bliskość oraz łatwość dojazdu Ostia jest ciągle ulubionym miejscem rzymian na spędzenie wolnych popołudni i weekendów. Zwiedzanie: ruin starożytnej Ostii; bazylika, spichrze, domy mieszkalne, liczne portyki, amfiteatr z 12 r. p. n. e., kuria, kompleks łaźni cesarskich, termy Neptuna z zachowanymi do dzisiaj mozaikami, a także kilka świątyń: Romy i Augusta, Kybele, Ceres, Triady Kapitolińskiej czy Mitry, forum oraz termopilia, które pełniły rolę barów-kawiarenek z malunkami na ścianach, które prezentowały oferowane tam menu, Casa di Diana - najlepiej zachowany dom w Ostii; budynek składający się z kilku mieszkań do wynajęcia.

- czas wolny na plaży w Ostii

- powrót do hotelu, nocleg 4

Dzień szósty:

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na zwiedzanie

- zwiedzanie: Via Appia Antica jedna z najstarszych dróg rzymskich z kościółkiem Domine Quo  Vadis ze skałą z odciskiem stopy Jezusa oraz popiersiem Henryka Sienkiewicza, katakumby św. Kaliksta - podziemne cmentarzyska o wielopiętrowym, skomplikowanym układzie komór i korytarzy – symbol wczesnego chrześcijaństwa, przejazd w rejon wzgórza Awentyn; kościół Santa Sabina, wczesnochrześcijańska bazylika z kaplicą dedykowaną świętemu polskiemu, Jackowi Odrowążemu oraz pięknym ogrodem pomarańczowym, Forum Bearium z kościołem Santa Maria in Cosmedin - „Usta prawdy”
Wyspa Tybrowa - jedyna rzymska wyspa, most Fabrycjusa z I wieku, kościół Sante Bartolomeo all'Isola w którym zostały złożone relikwie św. Wojciecha ofiarowane przez króla Polski Bolesława Chrobrego, spacer po Zatybrzu

- nocny przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy do kraju

Dzień siódmy: 

- przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach południowych

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, WC, DVD, BP)

- 4 noclegi w hotelu *** w Rzymie.

- 4 śniadania kontynentalne, wzmocnione w hotelu,

- opieka pilota

- realizacja programu w systemie TG

- ubezpieczenie NNW, KR, KL, SIGNAL IDUNA "Bezpieczne podróże" oraz

- TFG II filar obowiązkowego Ubezpieczenia Turystycznego

 

Istnieje możliwosć dokupienia obiadokolacji -  ok 55 PLN za jeden posiłek

 

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU, KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, LOKALNEGO PRZEWODNIKA, TAKSY KLIMATYCZNEJ

– OKOŁO 120 EURO

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

 

 
WŁOCHY
WŁOCHY
◀ Powrót