Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

''KROKUSOWY RAJ''

CENA: OD 65 PLN

TERMIN: DO USTALENIA (marzec/kwiecień)

 

Dolina Chochołowska - jedna z najbardziej znanych dolin w polskich Tatrach. Co roku na wiosnę odwiedzają ją tysiące turystów. Dlaczego? Powód jest jeden: krokusy. Te piękne kwiaty na wiosnę kwitną oczywiście nie tylko w tym rejonie, lecz niewątpliwie jest ich tu najwięcej. Proponujemy Państwu dwa terminy: weekendowy i w środku tygodnia. Polecamy jednak wygospodarować sobie jeden dzień wolny w tygodniu, gdyż w soboty i niedziele turystów w dolinie jest zdecydowanie więcej. Proszę się jednak nie martwić, krokusów starczy dla wszystkich!

 

 

Dzień pierwszy:

- wyjazd z Bielska-Białej o godzinie 7:00,
- Dolina Chochołowska - spacer oraz podziwianie „fioletowych dywanów”, będzie nam towarzyszył tatrzański przewodnik z krwi i kości, który chętnie podzieli się ze wszystkimi zainteresowanymi góralskimi anegdotami,
- Kaplica Jana Chrzciciela, Schronisko PTTK w Dolinie Chochołowskiej - odpoczynek,
- Zakopane Krupówki - czas wolny na najbardziej znanym „tatrzańskim” deptaku,
- powrót około godziny 22/23.

 

UWAGA:
1. Trasa nie posiada żadnych trudności technicznych oraz jest stosunkowo łatwa kondycyjnie. Trzeba jednak się nastawić, że sam spacer w obie strony zajmuje około 5 godzin (czyli po 2.5 godziny w jedną stronę).
2. Powrót ze schroniska w Dolinie Chochołowskiej do autokaru jest również pieszy. Osobiście nie pochwalamy przejazdu fasiągiem, konie w tym okresie są niezwykle przemęczone (więcej przeczytasz tu:

https://natemat.pl/71015,rzeznicy-znad-morskiego-oka-gorale-zameczaja-konie-a-turysci-sa-za-to-odpowiedzialni).

Proszę się nie martwić: każda osoba bez problemów zdrowotnych* i o przeciętnej kondycji jest w stanie tę trasę przejść. Pod koniec może pojawić się lekkie zmęczenie, ale też... SATYSFAKCJA :)
3. Na spacer ubieramy wygodne buty, najlepiej trekkingowe lub sportowe. Do plecaka pakujemy wodę i przekąski plus dostosowane do pogody ubrania dodatkowe.
4. Dokładny termin kwitnięcia krokusów jest nam na tą chwilę nieznany, krokusy na przestrzeni lat kwitnęły od końcówki marca do pierwszych dwóch tygodni kwietnia. Będziemy Państwa na bieżąco informować o terminach (orientacyjnie 2 tygodnie przed wycieczką).

*jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, chcesz zobaczyć krokusy, a nie możesz chodzić lub chodzenie sprawia Ci duży problem NAPISZ DO NAS. Postaramy się coś wymyślić!

Dlaczego warto jechać z nami? Nie zostaną Państwo podczas wędrówki zdani na samych siebie jak to wiele biur podróży czyni. Będzie też się Państwem opiekować przewodnik tatrzański z uprawnieniami, to on wzbogaci Państwa wycieczkę w wartość merytoryczną.

 

ŚWIADCZENIA: 

- przejazd autokarem klasy LUX(WC, barek, DVD, klimatyzacja, PB)

- przewodnika górskiego

- bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

- opieka pilota

 

CENY MOGĄ ULEC ZMIAN NIE ZALEŻNIE OD BIURA PODRÓŻY.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

ZAKOPANE - DOLINA CHOCHOŁOWSKA - Krokusowy Raj
ZAKOPANE - DOLINA CHOCHOŁOWSKA - Krokusowy Raj
◀ Powrót