Wycieczki szkolne

  Obozy i kolonie młodzieżowe

  Obozy zimowe

  Wycieczki objazdowe, grupowe

  Wycieczki indywidualne

  Wczasy i wyjazdy wakacyjne

  Egzotyczne wakacje

  Wyjazdy firmowe

◀ Powrót

'' MIASTO W GÓRACH '' 

TERMIN: DO USTALENIA

CENA: DO USTALENIA

 

Żywiec - historia Żywca liczy sobie przeszło 700 lat. Jego nazwa pochodziła ponoć od słowa "żywić", co wskazuje na to, że tutejsze ziemie były urodzajne i obfitowały w zwierzynę. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi ze spisów świętopietrza Diecezji Krakowskiej z 1308 roku, w których wymieniona jest "parochia ecclesie de Ziwicz", czyli parafia żywiecka. W 1327 roku Żywiec miał już prawa miejskie. Następnie miasto przechodziło „z rąk do rąk”, lecz niewątpliwe największy wpływ miała tutaj dynastia Habsburgów. Obecnie Żywiec znany jest z tutejszego browaru jak i pięknych okolicznych gór.

 

- zbiórka, wyjazd,
- przyjazd do Żywca, spacer i zwiedzanie: Stary Zamek, Pałac Habsburgów, Park Habsburgów, Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Kamienna Dzwonnica, Pomnik Jana Pawła II, Rynek, Ratusz, Kościół św. Krzyża,
- Elektrownia Szczytowo - Pompowej Porąbka - Żar - elektrownia mieści się w Międzybrodziu Bialskim, jest to wysokospadowa elektrownia podziemna, zlokalizowana w przepięknym miejscu, w bliskości gór i jeziora, co sprawia, że jest jedyną w swoim rodzaju atrakcją turystyczną.
- Góra Żar - wjazd kolejką.
- powrót na miejsce zbiórki.

Opcjonalnie: Muzeum Szybownictwa Górskiej Szkoły Szybowcowej „Żar”.

 

ŚWIADCZENIA: 

- przejazd autokarem,
- opieka przewodnika/pilota,
- opłaty parkingowe.

 

UWAGA

CENA NIE ZAWIERA BILETÓW WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

 

Proponowane bilety wstępów:

- bilety wstępu do Elektrowni Szczytowo - Pompowej
- bilety kolej Żar (wjazd/zjazd do wyboru lub w obie strony)

 

 PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA W ZALEŻNOŚCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH I GODZIN OTWARCIA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

 

 "Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego".

 

ŻYWIEC
ŻYWIEC
◀ Powrót